Дерев’янко пропонує встановити 10% ставку за розмитнення «євроблях»

Народний депутат Юрій Дерев’янко взяв участь у автопробігу «За доступне розмитнення євроавто – 10% для всіх», який відбувся у Чернівцях на підтримку законопроектів №9518 та №9519. Участь у автопробігу взяли понад 500 автомобілістів та активістів партії «Воля».


Про це повідомляє прес-служба політика.


Дерев’янко підкреслив, що законопроекти №9518 та №9519, які він зареєстрував в парламенті, спрямовані на спрощення оподаткування автомобілів та встановлюють ставку 10% за розмитнення від вартості авто.


«Це правильно для держави, для пенсіонерів, для кожного українця. Це 23 мільярди гривень для бюджету тільки за перший рік дії законів», – підкреслив політик.


Він додав, що це зовсім інше, ніж те, що пропонується сьогодні.


Юрій Дерев’янко. Фото: derevyanko.io
Юрій Дерев’янко. Фото: derevyanko.io


«Вони хочуть, щоб кожен українець їздив на російському або на китайському автомобілі, але поклав 300-500 баксів їм в кишеню. Їх закон, у кращому випадку, дасть в бюджет 10-11 мільярдів гривень в плюс, але одночасно 8 мільярдів в мінус. Мова йде про ПДВ і акциз від палива, які мали б спалювати близько 900 тисяч автомобілів, які не будуть розмитнені по їхньому закону», – обурився Дерев’янко.


Натомість ухвалення законів про 10% від вартості автомобіля дасть позитивний ефект, як для людей, так і для бюджету країни, переконаний політик.


«10% за розмитнення, плюс 3% в пенсійний фонд, коли ви ставите на реєстрацію. Це 14 мільярдів гривень в бюджет одразу і ще додатково майже 9 мільярдів – суми, які надходять за рік експлуатації мільйона автомобілів. Мільйон українців з колесами мають можливість працювати, заробляти на своє життя, на сім’ї, мають можливість вести малий і середній бізнес – місцеві бюджети отримують податки, робочі місця і це є абсолютний плюс», – пояснив нардеп.


Як повідомляється, 31 січня Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроекти №9518 та №9519 щодо спрощення оподаткування транспортних засобів та встановлення ставки оподаткування 10% від вартості автомобіля. Відповідні зміни депутат пропонує внести в Податковий та Митний кодекси України.


Співавторами законопроектів стали понад 80 представників ініціативних груп з більшості регіонів України.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/18/derevyanko_proponuie_vstanovyty_10_stavku_za_rozmytnennya_ievroblyah_1512253”