Amnesty International вважає ганебними мізерні кроки влади в розслідуваннях проти Майдану

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає, що українська влада за п’ять років не змогла ефективно розслідувати злочини, скоєні під час Євромайдану 2013-2014 років.


Про це на річницю розстрілів на Майдані повідомляє прес-центр правозахисників.


«П’ять років – це більш ніж достатній час для відновлення справедливості. Але для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість досі недоступна», – заявив старший директор офісу генсекретаря Amnesty International Колм О’Куанахайн.


За його словами, українські «політики неодноразово давали гучні обіцянки, але час і факти говорять самі за себе».


«Через рік після тих подій ми опублікували звіт «Україна: рік після Майдану – з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють». П’ять років минуло, але назва звіту і досі точно відповідає реаліям. Це ганьба для української системи кримінального судочинства», – стверджує він.


Правозахисники закликали українську владу докласти зусилля для розслідування вбивств на Майдані.


«Влада повинна захистити слідчих від політичного тиску, а також надати їм ресурси і повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань», – йдеться в повідомленні.


Зокрема, в Amnesty International закликали забезпечити можливості для здійснення слідчого експерименту з відтворенням подій розстрілу на Майдані 18-20 лютого 2014 року.


Нагадаймо, у ГПУ прокоментували слідчі дії щодо вбивств героїв Майдану.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/19/amnesty_international_vvazhaie_ganebnymy_mizerni_kroky_vlady_v_rozsliduvannyah_1513297”