Туск допустив перенесення термінів Brexit

Туск: Перед засіданням Європейської ради я звернуся до 27 країн-членів ЄС із метою почати процес значного продовження термінів Brexit

Президент Європейської ради Дональд Туск допускає, що Великобританія може продовжити терміни виходу з Євросоюзу. Про це він написав у Twitter 14 березня.

"Під час моїх консультацій перед засіданням Європейської ради я звернуся до 27 країн-членів ЄС із метою почати процес значного продовження [термінів Brexit], якщо Сполучене Королівство вважатиме за необхідне переосмислити свою стратегію щодо Brexit і досягне консенсусу стосовно цього питання", – заявив політик.


During my consultations ahead of #EUCO, I will appeal to the EU27 to be open to a long extension if the UK finds it necessary to rethink its #Brexit strategy and build consensus around it.

— Donald Tusk (@eucopresident) 14 березня 2019 р.

Наступний саміт ЄС заплановано на 21–22 березня.

23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).

Прем’єр-міністр країни Тереза Мей відкидала можливість проведення другого референдуму щодо Brexit.

22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.

25 листопада лідери ЄС підтримали угоду щодо Brexit. Документ мали схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.

За підсумками консультацій Мей і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер домовилися про відсутність прикордонного контролю між Північною Ірландією, яка є частиною Великобританії, та Ірландією – членом ЄС, а також вирішили найближчим часом почати переговори щодо нової торговельної угоди, яка має набути чинності після Brexit.

15 січня 2019 року депутати парламенту не підтримали угоди уряду про вихід із ЄС.

12 березня британський парламент укотре не підтримав угоди уряду про вихід країни із Європейського союзу. За документ, який подала в парламент Мей, проголосувало 242 депутати, проти – 391.

13 березня британський парламент проголосував проти виходу країни з Євросоюзу без угоди. Мей додала, що внесе до парламенту проект "технічного" рішення щодо продовження термінів перебування Британії в ЄС, якщо вдасться узгодити новий варіант угоди.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/tusk-dopustiv-perenesennja-strokiv-brexit-808949.html”