ВР пропонує дозволити чоловікам брати оплачуваний декрет

Депутатам пропонують ухвалити законопроект, який дозволить чоловікам брати 10-денну оплачувану відпустку після народження дитини.
Ілюстративне фото. Фото «Про Львів».

Депутатам пропонують ухвалити законопроект №10099 «Про внесення змін до статті 17 закону України «Про відпустки», який дозволить чоловікам брати 10-денну оплачувану відпустку після народження дитини.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляється на сайті парламенту.

Володимир Омелян Міністр інфраструктури України
Омелян пообіцяв вказати у декларації за 2018 рік витрати на пологи дружини у США Сказано 22 квітня 2018 р. Статус обіцянки: У процесі

На думку авторів, це дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівним можливостям у процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини.

У пояснювальній записці зазначається, що згідно з дослідженням міжнародної організації Save the Children, Україна перебуває на 78-му місці серед країн світу за рівнем материнського комфорту. Можливість отримання такої відпустки передбачена в законодавстві багатьох європейських країн.

Нагадаймо, Рева розповів про права на декретні виплати та відпустку.

Тим часом у Мін’юсті відзвітували про видачу «пакунків малюка».

Як писало «Слово і Діло», щоб заохотити батьків мати більш ніж одну дитину, Кабінет міністрів вирішив із 1 квітня запровадити доплати багатодітним сім’ям у розмірі 1700 грн на дитину, починаючи з третьої.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2019/03/15/novyna/finansy/vr-proponuye-dozvolyty-cholovikam-braty-oplachuvanyj-dekret”