Холодницький: Ситник знав про корупційні схеми своїх підлеглих, це провал!

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький визнав провал розслідування щодо підставної фірми "Оптімумспецдеталь". Водночас він допустив, що директор НАБУ Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.

"Це провал у розслідуванні, провал у процесуальному керівництві", — сказав він в ефірі ток-шоу "Право на владу".

"Мені шкода визнавати, але про ці 87 сторінок листування [між фігурантами] прокурори САП не знали, тому що вони були передані з рук у руки головним військовим прокурором [Анатолієм] Матіосом керівнику детективів [Андрію] Калужинському", — продовжив глава САП.

Новини
У відповіді НАБУ і САП: Луценко зробив заяву щодо скандалу з корупцією в оборонці

Холодницький додав, що у відомстві не знають, куди після цього пішли ці матеріали і як вони зникли.

"САП не може проконтролювати моменти, коли матеріали ховаються від прокурорів, фізично ховаються", — сказав він, зазначивши, що починаючи з 7 березня чекає від НАБУ інформації про зникле листування. За його словами, якби не журналістське розслідування Bihus.Info, САП так би й не дізналася про нього.

У той же час Холодницький зазначив, що в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі є більше 20 проваджень (одне з них уже розглядається в суді), пов’язаних із оборонним комплексом України.

Відповідаючи на запитання, чи міг знати директор НАБУ Ситник про те, що його співробітники покривають незаконні схеми в оборонному комплексі, Холодницький сказав: "Це моя здогадка, яка повинна бути перевірена ДБР. Я вважаю, що знав".

Холодницький: Ситник знав про корупційні схеми своїх підлеглих, це провал!

Скрін відеотрансляції

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили розслідування, в якому вказали, що топ-чиновники оборонної сфери України організували незаконне постачання контрабандних деталей для військової техніки з території Росії. Серед інших учасників схеми були вказані Олег та Ігор Гладковські.


  • Гладковський-молодший заявив, що подаватиме в суд на журналістів через звинувачення, а Олег Гладковський назвав інформацію про розкрадання "компіляцією брехливих фактів".


  • Водночас Гладковський-старший зізнався, що Україна дійсно закуповує запчастини у Росії, проте ініціював припинення своїх повноважень на період розслідування. Це рішення підтримав президент Петро Порошенко.


  • Як з’ясувалося, держпідприємство "Укроборонсервіс", яке входить до структури концерну "Укроборонпром", заплатило Автоскладальному заводу №2 компанії "Богдан Моторс" 34,4 млн гривень передоплати за таємну угоду.


  • Незабаром журналісти розкрили також суми "відкатів" від розкрадання в оборонному комплексі для чиновників, опублікувавши нові докази.


Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Боротьба з корупцією в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/listuvannya-zniklo-holodnitskij-viznav-proval-u-spravi-schodo-koruptsii-v-oborontsi.htm”