Безвідповідальність влади і саботаж: лише одиниці храмів ПЦУ отримали юридичну реєстраціюЗ півтисячі храмів, які вирішили приєднатися до Православної церкви України, лише одиниці отримали юридичне визнання їхнього вибору.


Про це повідомляє 24 канал.


Храму ікони Богородиці "Всіх скорботних радість" у Вінниці змінив релігійну підлеглість один з перших. Його громада перейшла до Православної церкви України ще в грудні 2018 року. Відповідне рішення віряни ухвалили двома третинами голосів на загальних зборах й документи оформили за тиждень.


Хоч область лідирує за кількістю переходів, півсотні парафій стоять у черзі за документами. У департаменті зі справ релігії при обласній адміністрації, де їх видають, пояснили: ще не навчилися робити це швидко.


"В жодній області такі підрозділи ще не розпочали свою роботу. Окремі області беруть на роботу державних реєстраторів, щоб здійснювати ці функції. Ми ж самі пройшли навчання і можемо це здійснювати", - зазначив Ігор Салецький, начальник профільного управління Вінницької ОДА.


Звістка про те, що одна із громад на Вінниччині не може перейти до української церкви днями долетіла і до Києва. У столиці з’ясували, що парафіяни просто не надали повний пакет документів.


У профільному департаменті Мінкульту запевнили, що пояснити, які документи потрібні, мали б місцеві фахівці. Проте, за словами нардепа Віктора Єленського, гальмує юридичне оформлення громад не лише їх відсутність.


Віктор Єленський – автор прийнятого у січні закону, у якому прописали процедуру зміни релігійної підлеглості. За його словами, у багатьох областях спеціально затягують цей процес.


Політологи ж зазначили, що процес загальмував і через вибори. Адже місцева влада намагається не поспішати, бо не всюди певні, що Петро Порошенко залишиться президентом. А його наступником може бути противник нової церкви.


Водночас у департаменті в справах релігій заспокоюють: боятися нічого. Хоча законодавство таки передбачає зворотність: повернути церкву до проросійської можна за тією ж процедурою.


Наразі уже майже 500 громад зробили свій вибір. Найактивніше переходять до ПЦУ на Вінниччині, Волині, Львівщині, Тернопільщині та Хмельниччині. І лише невеликий відсоток з них закріпили свій перехід юридично.


Поки прихильники нової церкви виборюють у чиновників документи, московські попи роблять усе, аби громади, які залишають лави їхньої церкви, не змогли відправляти службу. Так днями у селі Сестрятин на Рівненщині священики УПЦ МП разом з тітушками не пускали людей Священики УПЦ МП із невідомими блокували церкву на Рівненщині: відео до храму.


На фото: Синод ПЦУ


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/bezv-dpov-daln-st-vladi-sabotazh-lishe-odinits-khram-v-ptsu-otrimali-yuridichnu-re-strats-yu”