Reuters: Євросоюз відмовить США в забороні Huawei у Європі

США наполягали на відмові Європи від Huawei

Наступного тижня Європейська комісія рекомендуватиме країнам Європейського союзу ретельніше відстежувати ризики, пов’язані з використанням технології 5G, проте відкидає вимоги США не співпрацювати з компанією Huawei Technologies, повідомляє інформаційне агентство Reuters із посиланням на ознайомлені із ситуацією джерела.

Планують, що наступного тижня відповідальний за єдиний цифровий ринок єврокомісар Андрус Ансіп надасть рекомендації щодо посилення кібербезпеки в цифровій сфері. Ці рекомендації не матимуть юридичної сили, зате будуть мати політичну силу, яка дасть можливість документу стати нормою у країнах ЄС.

Водночас у рекомендаціях Ансіпа не буде жодного слова про припинення співпраці з Huawei і незастосування продукції цієї компанії, на чому особливо наполягав Вашингтон.

28 січня виконувач обов’язків американського генерального прокурора Метью Вітакер висунув китайській компанії Huawei обвинувачення в діях, які загрожують національній безпеці США. За словами Вітакера, йдеться про 10 федеральних злочинів, пов’язаних із викраденням 2012 року інформації про робота, якого використовували для тестування мобільних телефонів. Окрім того, Huawei додатково обвинуватили в 13 злочинах, до яких можуть бути причетні фінансовий директор компанії Мен Ванчжоу, філія в Ірані та дочірня компанія в США. Huawei відкинула можливу причетність до злочинів, у яких обвинуватила її влада США.

Фіндиректора Huawei Мен Ванчжоу затримали 1 грудня 2018 року в Канаді. За даними ЗМІ, її заарештували за незаконні транзакції через банк HSBC, обвинувачений в переказах коштів у країни, які зараз під американськими санкціями. США домагаються екстрадиції затриманої. Вона – заступник голови правління Huawei Technologies і дочка її засновника Женя Чженфея.

10 грудня стало відомо, що Мен Ванчжоу попросила звільнити її під заставу за станом здоров’я.

Увечері 11 грудня Мен Ванчжоу відпустили під заставу 10 млн канадських доларів ($7,5 млн).

21 лютого 2019 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон відмовляється від співпраці з країнами, які використовують системи китайської компанії Huawei Technologies.

Huawei Technologies Co. Ltd. – одна з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій. Заснована 1987 року. Виробляє обладнання для бездротових мереж, мережеві пристрої, апаратне забезпечення, термінали, смартфони і планшети. У 2017 році виторг компанії сягнув $92,5 млрд, а чистий прибуток становив $7,3 млрд.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/reuters-jevrosojuz-vidmovit-ssha-v-zaboroni-huawei-v-jevropi-831701.html”