Скеровано до суду справу щодо голови Держрезерву

Київська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо голови Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука.


Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.


«Прокуратура міста Києва завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт відносно голови Державного агентства резерву України, службова недбалість якого завдала державним інтересам збитків на суму понад 6 млн гривень», – йдеться у повідомленні.


За даними прокуратури, встановлено, що упродовж 2017 року Мосійчук усупереч вимогам законодавства та раціонального використання державних коштів прийняв ряд необґрунтованих управлінських рішень, відповідно до яких понад 14 тис. тонн зерна, які зберігалися на ДП «Хлібна база № 85» у Харківській області, були переміщені на ДП «Златодар», що на Черкащині. Своє рішення чиновник мотивував начебто загрозою, пов’язаною з близьким розташуванням зерносховища із зоною проведення АТО.


Водночас, під час досудового слідства не встановлено жодних документально підтверджених фактів загрози втрати зерна, що зберігалось на території ДП «Хлібна база № 85», внаслідок проведення бойових дій на Сході України.


«Наслідком прийняття цих управлінських рішень стали безпідставні витрати державних коштів для завантаження, розвантаження та транспортування зерна на суму понад 6 млн грн», – наголосили у прокуратурі Києва.


У відомстві підкреслили, що слідство здобуло беззаперечні докази вчинення посадовцем злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (неналежне виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам та інтересам окремих юридичних осіб). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/02/skerovano_do_sudu_spravu_shchodo_golovy_derzhrezervu_1542673”