У п’яти областях першокласники можуть вчасно не отримати парти та шкільне обладнання

У п’яти областях першокласники можуть вчасно не отримати парти та шкільне обладнання

Очільниця Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська і Запорізька області можуть не встигнути закупити обладнання для перших класів до 1 вересня. Про це у вівторок, 9 квітня, повідомили у прес-службі Міносвіти.

За словами Гриневич, облради Волинської та Івано-Франківської областей планують розподілити гроші для закупівлі обладнання тільки у травні, а Київська, Тернопільська та Запорізька взагалі «не мають розуміння можливих термінів прийняття цього рішення».

«Основна проблема в цих регіонах — з боку обласних рад, оскільки саме вони повинні розподілити кошти. Дуже важливо, щоб суспільство знало: якщо у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській і Запорізькій областях парти і шкільне приладдя не встигнуть поставити до 1 вересня — це провина вашої облради, яка не змогла зібратися, щоб просто віддати далі гроші на місця для закупівель. Саме ці люди будуть винуваті в тому, що ваші діти не отримали парт, меблів і дидактичних матеріалів вчасно», — зазначила вона.

За словами Гриневич, при цьому 12 областей (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, Полтавська, Сумська і Львівська) вже розподілили кошти і можуть почати закупівлі.

Ще сім областей (Житомирська, Закарпатська, Миколаївська, Харківська, Черкаська, Чернігівська, Херсонська області і місто Київ) планують розподілити кошти у квітні.

Очільниця Міносвіти також наголосила, що гроші з держбюджету переказали місцевій владі ще в лютому.


Джерело статті: “https://zaxid.net/u_pyati_oblastyah_pershoklasniki_mozhut_vchasno_ne_otrimati_parti_ta_shkilne_obladnannya_n1479182”