Горить Собор Паризької Богоматері: головна святиня християн зникає на очах

Один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва — собор Паризької Богоматері, охопило полум’я.

Про те, що у всесвітньовідомому паризькому соборі почалась пожежа, стало відомо завдяки соціальним мережам, де поширюють фото та відео з місця події.

На кадрах видно густі клуби диму, які піднімаються над історичним будинком.


На місці НП вже працюють пожежники. Їх сили ростуть. Територія оточена.


Видно, що вогонь палахкотить у верхній частині одного з крил собору. Язики полум’я піднімаються чи не на десятки метрів.

pic.twitter.com/WcfuXu19Mw

— Solveig Godeluck (@Solwii) April 15, 2019

Зазначимо, що собор Паризької Богоматері стоїть на острові Сіте, на місці першої церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Собор є п’ятинефною базилікою. Висота будівлі становить 35 м, довжина — 130 м, ширина — 48 м. Висота дзвіниць — 69 м, вага дзвона Емануель у східній вежі — 15 тонн.

В архітектурі собору добре вбачається подвійність стилістичних впливів: з одного боку романського стилю Нормандії, з властивим йому могутньою єдністю, а з другого – готичного стилю, який додає будівлі легкості й створює враження простоти вертикальної конструкції.

Будівництво тривало понад сто років. Собор був спланований у ХІІ ст. Морісом де Сюллі. В 1163 році королем Франції Людовиком VII було закладено перший камінь фундаменту.

За задумами, собор мав приймати всіх мешканців тогочасного Парижа — 10 000 осіб, але за час будівництва кількість мешканців міста збільшилось у декілька разів.


Джерело статті: “https://znaj.ua/world/226402-gorit-sobor-parizkoji-bogomateri-golovna-svyatinya-hristiyan-znikaye-na-ochi”