У Москві пройшли одиночні пікети з вимогою звільнити Сенцова

У Москві 5 травня активісти вийшли на поодинокі пікети на підтримку засудженого українського режисера з Криму Олега Сенцова і з вимогою обміну ув’язненими між Росією і Україною.


Про це повідомив один з громадських активістів Костянтин Котов, інформує Крим. Реалії


Активісти вийшли до станції метро «Арбатська» з плакатами «Обмін всіх на всіх! Свободу Олегу!», «Ні війні з Україною».Після початку акції співробітники російської поліції підійшли до Костянтина Котову для перевірки документів.


«Вони перевірили у мене паспорт, переконалися, що я громадянин Росії. Хотіли ще реєстрацію, але я не показав. Довго сперечалися, я їх переконував, що реєстрацію перевіряти вони не мають права. Врешті-решт вони пішли», – розповів активіст.


1 травня в столиці Росії Москві активісти російської ініціативи «Стратегія-18» провели серію одиночних пікетів з вимогою звільнити громадян України, яких з політичних мотивів утримують в Росії і анексованому Криму. У тому числі – українських військових, які були захоплені ФСБ біля берегів Криму в листопаді 2018 року, українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, кримчанина Володимира Балуха, кримськотатарських активістів.


За даними правозахисників, 80 громадян України позбавлені волі за політичними та релігійними мотивами на території Росії і окупованому нею Криму. Міністерство закордонних справ України направило вже близько 300 нот до Росії з вимогою звільнити знаходяться там українців.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/05/u_moskvi_proyshly_odynochni_pikety_z_vymogoyu_zvilnyty_sentsova_1565603”