Європа завдала “пекельного” удару по газопроводу Путіна


У четвер, 23 травня, офіційно вступила в силу допрацьована Газова директива Євросоюзу, яка може створити проблеми для проекту “Північний потік – 2”.


Ситуацію прокоментувала на брифінгу в Брюсселі офіційний представник Єврокомісії Ганна-Кайса Ітконен, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТАСС.


“Легальне застосування доопрацьованої Газової директиви ЄС почалося з сьогоднішнього дня. З цього моменту запущено процедуру адаптації національних законодавств держав ЄС, яка триватиме протягом дев’яти місяців”, – заявила Ітконен.


При цьому представник ЄК відмовилася відповідати на уточнювальні запитання журналістів щодо аспектів застосування цього документа, у тому числі до газопроводу “Північний потік – 2”.


Допрацьована директива поширює енергетичні норми ЄС на морські газопроводи з третіх країн у держави Євросоюзу. Відповідно до норм Третього енергопакету ЄС, оператором СП-2 повинна бути незалежна від Газпрому компанія, а половина потужності газопроводу повинно бути зарезервовано під прокачування газу від незалежних постачальників. Це значить, що на якийсь час труба може залишитися наполовину порожньою.


При цьому ФРН вдалось значно пом’якшити поправки до директиви, оскільки в підсумковому документі йдеться, що рішення про надання російському проекту винятків з норм залишається за країною, де газопровід заходить на європейську територію, і після консультацій з ЄК. У випадку з СП-2 це Німеччина.


За оцінками експертів, в чинному вигляді Газова директива не дозволить блокувати будівництво “Північного потоку – 2”, але може створити проблеми і невизначеність для інвесторів, зокрема, в питанні строків окупності проекту.


Нагадаймо, Україна висунула ультиматум Німеччині через “Північний потік-2”.


Також у Росії виникли нові проблеми з “Північним потоком-2”.
Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/05/23/yevropa-zavdala-pekelnogo-udaru-po-gazoprovodu-putina/”