Економіст Кушнірук: Коломойський зацікавлений повернутися до моделі, яка існувала ще до "Роттердам плюс"

Борис Кушнірук: До впровадження так званого "Роттердам плюс" тарифи визначали повністю в ручному режимі

У скасуванні енергореформи зацікавлені деякі великі бізнесмени, зокрема – Ігор Коломойський, чиї підприємства споживають багато електроенергії, у зв’язку з чим власнику вигідно контролювати ціни на неї, заявив економіст Борис Кушнірук у коментарі телеканалу NewsOne.

"Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до тієї моделі, яка існувала ще до впровадження так званого "Роттердам плюс". Коли тарифи визначали повністю в ручному режимі. Тоді він зможе пролобіювати, щоб на його підприємствах, як на "великих" споживачах електроенергії, ціна була найнижчою", – зазначив Кушнірук.

Коломойський контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, зазначає NewsOne, ці підприємства є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передання електроенергії.

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не мають приводити до підвищення цін на електроенергію для населення.

У команді президента України Володимира Зеленського виступили за перенесення запуску нового ринку електроенергії. Видання "Дело" написало, що відтермінування запуску ринку вигідне бізнесменові Ігорю Коломойському і його феросплавним заводам.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ekonomist-kushniruk-kolomojskij-zatsikavlenij-povernutisja-do-modeli-jaka-isnuvala-shche-do-rotterdam-pljus-996411.html”