Ціни на нафту підскочили після нападу на танкери поблизу Ірану

Разом з тим, на ринку попит лишається нижчим, ніж очікували експерти.

Ілюстрація REUTERS

Ціна на нафту підскочила на 2% після того, як два танкери в Оманській затоці стали жертвами вірогідної атаки. Важливим фактом стало те, що місце інциденту розташоване неподалік Ормузької протоки, через яку проходить п’ята частина всієї нафти, спожитої у світі.

Як пише Reuters, атака посилила страхи, що подібні інциденти можуть стати поширеними. А це вплинуло б на потік нафти з Близького Сходу, особливо якщо страхові компанії почнуть скорочувати покриття для рейсів через Ормузьку протоку. Тоді логістичні компанії припинять виконувати доставки в регіоні.

«Атаки такого типу завжди викликають занепокоєння. Але вплив на власників танкерів, які припинять здавати в оренду свої судна, а також відмова страхових компаній забезпечувати покриття можуть ще більше погіршити проблему з поставками», — сказав аналітик Енді Ліпов з Lipow Oil Associates.

Брокери повідомили виданню, що власники нафтових танкерів DHT Holdings і Heidmar призупинили нові замовлення для Близького Сходу.

«Це друга атака за місяць. Ставка страхового ризику зростає», — пояснив партнер Again Capital LLC Джон Кілдафф.

Ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 1,09 долара або на 1,8%. Барель коштував 61,06 станом на 11:11 за Центральним часом. Ф’ючерси WTI подорожчали на 1,06 долар, або на 2,1%. Барель коштував 52,22 долара. Разом з тим, за словами аналітика PetroMatrix Олівера Джейкоба, стрибок цін «поки був досить стриманим».

«Занепокоєння через зростання попиту досі великі. Запаси США зростають дуже стрімко», — пояснив він.

За даними ОПЕК, щоденний попит на нафту у світі менший на 70 тисяч барелів, ніж очікувалося. В організації раніше прогнозували, що цього року показник буде становити близько 1,14 мільйона барелів на день.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/economics/energetics/10585455-cini-na-naftu-pidskochili-pislya-napadu-na-tankeri-poblizu-iranu.html”