Новим послом ЄС у Києві стане естонець Маасікас, прибічник твердої позиції щодо РФ, який ухвалював рішення на користь України – ЗМІ

Маасікас причетний до ухвалення багатьох рішень на підтримку України

Новим послом Європейського союзу в Україні стане естонець Матті Маасікас. Про це "Європейській правді" повідомило кілька джерел.

Естонець змінить на цій посаді Хюга Мінгареллі в межах планової ротації. Маасікас розпочне виконувати свої обов’язки восени.

Видання пише, що новий посол – повна протилежність чинному послу Мінгареллі.

"Мінгареллі представляє когорту євробюрократів та був делегований структурами ЄС. Маасікас – кандидат від держав-членів. Нині він – заступник міністра закордонних справ, і левову частку своєї кар’єри пропрацював на власну державу. Діаметрально різним є і походження цих дипломатів. Француз Мінгареллі – представник південного заходу "старої Європи", у той час як його наступник – з Естонії, північно-східної держави – новачка Євросоюзу. Але є і те, що їх єднає – це досвід та авторитет у себе вдома", – зазначає "Європейська правда".

За даними видання, Маасікас причетний до ухвалення багатьох рішень на підтримку України.

У Брюсселі він працював із 2009 року – в команді комісара з питань розширення, у групі радників президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, із 2011-го до 2016 року очолював представництво Естонії в Євросоюзі.

"Згадайте 2014–2016 роки, коли рішення щодо нашої держави ухвалювали одне за одним. Санкції проти команди [колишнього президента Віктора] Януковича, кримські рішення, економічні санкції проти РФ, допомога Україні, рух до безвізу... Усі ці рішення ухвалювали держави-члени, а по суті, відповідальними за них були саме посли... Підпис особисто Матті Маасікаса стоїть навіть під одним із важливих для нашої держави документів: у 2017 році, під час головування Естонії в Раді ЄС, він як представник головування підписав рішення про надання Україні торговельних преференцій", – зазначає видання.

"Європейська правда" нагадує, що в інтерв’ю ЗМІ Маасікас говорив про загрозу, яке йде від РФ, і необхідність зберігати твердість щодо Росії.

Мінгареллі призначили на посаду представника Євросоюзу в Україні в липні 2016 року, він змінив на цій посаді поляка Яна Томбінського.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-novim-poslom-jes-v-kijevi-stane-estonets-maasikas-prihilnik-tverdoji-pozitsiji-po-vidnoshennju-do-rf-prijmav-rishennja-na-korist-ukrajini-zmi-1051992.html”