Путін розповів про зустрічі з Медведчуком з приводу звільнення українців

Президент Росії Володимир Путін під час прямої лінії 20 червня заявив, що Віктор Медведчук продовжує займатися питаннями звільнення українців, які утримуються в російських в’язницях. Таку відповідь Володимир Путін дав на запитання від директора 1News Валерія Швеця, який зміг поставити йому питання у прямому ефірі.Валерій Швець запитав, які перспективи у мінських переговорів після виборів в Україні. «Як відомо зі складу учасників переговорів вийшов Віктор Медведчук. Він заявив, що сам продовжить переговори зі звільнення утримуваних осіб, незалежно від позиції нової української влади. Скажіть, чи звертався до вас Медведчук з питаннями звільнення громадян України, які знаходяться в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації?», – поцікавився директор 1News.


Путін заявив, що Медведчук продовжує займатися цими питаннями і зокрема нещодавно вони обговорювали можливість звільнення українських моряків, затриманих під час інциденту у Керченській протоці.


«Ці питання ніколи не зникають з поля нашого зору, особливо це стосується проблем людей, що опинилися в такій важкій ситуації, коли вони знаходяться в місцях позбавлення волі, або в якихось подібних місцях, не кращих ніж в’язниця. І дійсно Медведчук цим займався за дорученням колишнього президента України пана Порошенка і самостійно, але почалося все з доручення президента Порошенка», – відповів президент РФ.


«Нещодавно він був (мається на увазі приїжджав до Путіна – ред.) і стояло питання про звільнення українських моряків, затриманих під час інциденту недалеко від Керченської протоки. Стояло питання про звільнення ще низки конкретних осіб, які засуджені і перебувають в місцях позбавлення волі в Росії», – додав Путін.


Він зазначив, що питання подібного роду повинні вирішуватися в комплексі. «І перш ніж вирішувати ці питання, ми повинні подумати про те, як буде вирішена доля тих, людей які для нас не байдужі, в тому числі громадян РФ, які перебуваюать в аналогічній ситуації в Україні», – пояснив він.


Раніше Медведчук заявив, що не бачить сенсу представляти інтереси команди президента України Володимира Зеленського на переговорах з Росією. «Я не можу представляти інтереси нової влади в переговорах з Росією з урахуванням позиції пана Зеленського», – зазначив він.


Водночас він зазначив, що продовжить самостійно займатися питанням обміну полоненими. «Я дійсно займався цим питанням [звільненням українців] на громадських засадах … Так, я веду переговори з питання звільнення окремих осіб в Російській Федерації, ця робота буде продовжена», – сказав він.


Джерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/putin-rozpoviv-pro-zustrichi-z-medvedchukom-z-pryvodu-zvilnennya-ukrayincziv.html”