Пентагону доручили відповісти на військову присутність Росії в АрктиціКомітет у справах збройних сил верхньої палати Конгресу США доручив Пентагону знайти місце для будівництва одного або декількох нових стратегічних портів в Арктиці.


Про це, як повідомляє “Європейська правда”, пише


Цей крок, кажуть сенатори, стане відповіддю на російську військову присутність в регіоні.


Міністерство оборони США і Агентство морського і річкового транспорту повинні представити спільний звіт про виконану роботу протягом 90 днів.


Сенатори, серед іншого, звертають увагу на відбудову російської бази “Северный клевер” на острові Котельний в архіпелазі Новосибірські острови, оснащеної радіолокаційними станціями та протикорабельними ракетними комплексами.


Танення льодів відкриває потенційні нові торгові шляхи в Північному Льодовитому океані, і в зв’язку з цим Конгрес вказує на сильне відставання Америки від Росії в плані чисельності криголамного парку, зокрема атомоходу. Для подолання цього відставання Служба берегової охорони США розмістила контракт у розмірі 750 мільйонів доларів на розробку шести сучасних малогабаритних криголамів.


Як зазначають експерти, навіть номінальна американська військову присутність в Арктиці змусить Росію витратити на протидію їй непропорційно великі кошти, які в іншому разі могли б піти на нарощування озброєнь в Європі.


Нагадаймо, що ми дізналися, хто увійшов в партію Смешка.


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.news/pentahonu-doruchyly-vidpovisty-na-viys-kovu-prysutnist-rosii-v-arktytsi/”