Зниження ціни на газ: експертка вважає, що для цього є певні підстави

В Україні є підстави для зниження ціни на газ. Уже розроблялись варіанти, як це зробити і для населення, і для промисловості.


Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила кандидатка філософських наук Олександра Решмеділова.


Вона погодилась, що Україні потрібно жорстко проводити перемовини із РФ – на вигідних для нас умовах – і відстоювати своє у питанні поставок газу.


«У нас зараз унікальна можливість, коли Україна має козирі на руках, які потрібно розіграти. Якщо не вести гру, той козирі стають непотрібними», – вважає експертка.


На її думку, енергетичне питання «нікуди не дінеться», його потрібно вирішувати, адже «Північний потік – 2» диктує певні загрози.


«Потрібно ще вчасно обмалювати власні позиції і не втратити їх. Загрози – колосальні. Не хотілося б, щоб Європа була заручником цих перемовин, це їх точно дратуватиме», – вважає Решмеділова.


Окрім того вона наголосила: навіть після можливих перемовин існує певне підґрунтя, що тарифи будуть знижені.


«Уже були озвучені варіанти, як понизити ціну і для споживачів, і для промисловості. Цим має зайнятись українська влада та, безпосередньо, майбутній Кабінет міністрів. Адже усі перемовини можуть відбуватись лише тоді, коли дозавантажиться влада», – вважає Решмеділова.


За її словами, від того, хто буде профільним міністром, відповідальним та вестиме перемовини, залежить багато чого.


«З тими, хто веде їх зараз, перемовини були неефективними та зайшли в глухий кут», – підкреслила Олександра Решмеділова.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/06/24/znyzhennya_tsiny_na_gaz_ekspertka_vvazhaie_shcho_dlya_tsogo_ie_pevni_1597409”