Після старту реформи енергетика України нарешті перестала працювати в ручному режимі, – нардеп

З 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії. Таким чином енергетика нарешті перестала працювати в ручному режимі.


Так прокоментував старт реформи в енергетичному секторі народний депутат України Сергій Сажко, повідомляють «Українські новини».


«Стартували вчасно – з 1 липня – і цим самим країна показала, що виросла і може робити реформи, які працюють. По-друге, енергетика нарешті перестала працювати в ручному режимі. Йде формування ринкових цін, це позитивно позначиться на всіх галузях. Ціна для населення не змінюється, залишається фіксованою», – підкреслив народний депутат.


За словами Сажка, енергосистема України працює в стабільному режимі.


«У мене є інформація, що коли відбулися торги на добу вперед, то ціна електроенергії впала на 13%. Ціна атомної генерації збільшилася, зменшилася ціна теплової, а ціна гідроенергії зросла. В цілому, ціна на ринку впала на 15%. Були невеликі збої на місцях, але їх швидко нівелювали, на ситуацію вони не вплинули. Тобто, прогнози, що буде колапс з поставками, не справдилися», – зазначив народний депутат.


1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії, відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії», ухваленого в 2017 році. Директор ДП «Оператор ринку» Володимир Євдокимов заявив, що результати перших торгів свідчать про успішний старт енергореформи. За його словами, протягом останніх двох діб перед запуском нової моделі оптового ринку електроенергетики, персонал «Оператора ринку», що відповідає за функціонування РСВ і внутрішньодобового ринку, працював цілодобово, аби забезпечити своєчасний початок операцій, які передбачає нова модель ринку.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/02/pislya_startu_reformy_energetyka_ukrainy_nareshti_perestala_pratsyuvaty_v_1599969”