Вчені припускають, що цивілізація Майя загинула через монодієту

Вчені із Чиказького університету (США) назвали несподівану причину краху цивілізації Майя, яка процвітала в Центральній Америці протягом декількох тисяч років, повідомляє 1NEWS з посиланням на .За їхніми даними, майя могли стати жертвами надмірної любові до кукурудзи.


Автори дослідження вивчили близько 50 скелетів з поховань Белізу. Вік останків коливався від 735 року до нашої ери до 850 року нашої ери.


Ізотопний склад кісток показав, чим харчувалися древні племена, і виявилося, що основною стравою для них була саме кукурудза.


У ранні часи майя урізноманітнили свій раціон різними дикорослими рослинами і м’ясом тварин.


Але поступово кукурудза почала «витісняти» всі інші страви, і в певний момент майя практично перейшли на монодієту.


Така ситуація загрожувала не тільки браком поживних речовин. Майя стали залежати від врожаю кукурудзи, а ця рослина – дуже чутлива до погодних катаклізмів.


Вчені прийшли до висновку, що криза грянула приблизно в 750-900 роках нашої ери – зростаюче населення вже не могло прогодуватися сільським господарством. Почалися посухи, які дуже небезпечні для кукурудзяних полів, врожаї стали падати, і почався сильний голод.


Очевидно, цивілізація не змогла впоратися з таким випробуванням і практично припинила своє існування.Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/vcheni-prypuskayut-shho-czyvilizacziya-majya-zagynula-cherez-monodiyetu.html”