Волкер: Щиро сподіваюся, що Москва погодиться на обмін ув’язненими з Україною

Волкер про ймовірний обмін утримуваними особами: Якщо все пройде вдало, це буде результатом прямої участі президентів Зеленського і Путіна

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер сподівається, що Україна і РФ зможуть провести обмін утримуваними особами. Про це він написав у Twitter 16 липня.

"Я щиро сподіваюся, що Москва погодиться на цей обмін ув’язненими. Це буде важливим кроком для зміцнення довіри і возз’єднання в’язнів із їхніми сім’ями. Якщо все пройде вдало, це буде результатом прямої участі президентів [Володимира] Зеленського та [Володимира] Путіна", – заявив дипломат.


I sincerely hope Moscow agrees to this prisoner exchange. It would be an important step to build confidence and reunite prisoners with their families. If successful, it will be the result of direct engagement between Presidents Zelenskyy and Putin.

— Kurt Volker (@SpecRepUkraine) 16 липня 2019 р.

Україна в грудні 2018 року пропонувала звільнити утримуваних осіб у форматі 23 політв’язнів-українців, утримуваних Росією, на 23 засуджених в Україні росіян, а також у форматі 66 сепаратистів, засуджених українськими судами, на 19 українців, утримуваних в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Перша віцеспікерка Верховної Ради Ірина Геращенко говорила, що українська сторона пропонувала також провести обмін засуджених та заарештованих в Україні росіян на українських політв’язнів, утримуваних у РФ, а також засуджених за злочини проти України на заручників у ОРДЛО у форматі "22 на 22" і "72 на 19".

15 липня 2019 року українська і російська омбудсменки Людмила Денісова та Тетяна Москалькова на зустрічі в Києві домовилися обмінятися уточненими списками утримуваних осіб.

16 липня на пресконференції в Москві омбудсменки повідомили, що звернуться до президентів України та РФ із проханням про помилування групи засуджених. Денісова повідомила, що привезла до Москви список зі 150 громадян України, утримуваних на території Росії, включно з українськими військовими моряками. Зі свого боку Москалькова передала українській колезі список росіян, які перебувають у слідчих ізоляторах, колоніях і тюрмах на території України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-volker-shchiro-spodivajusja-shcho-moskva-pogoditsja-na-obmin-uv-jaznenimi-z-ukrajinoju-1121610.html”