Під наглядом: Facebook і Google збирають інформацію про перегляд порно в режимі інкогніто


Найбільші компанії Силіконової Долини завжди стежать за користувачами — навіть тоді, коли вони дивляться порнографічні сайти в режимі "інкогніто". Про це пише американська газета The New York Times.

За результатами нещодавнього дослідження, яке охопило 22 484 порнографічних сайтів, програми-трекери таких компаній, як Google або Facebook, реєструють всі нюанси інтернет-поведінки користувача, навіть якщо він заходить на ці сайти в анонімному режимі. На думку авторів дослідження, це неправильно. Куди ці дані в кінцевому результаті потрапляють, не завжди ясно, зазначає NYT.

"Захист даних є надзвичайно важливим для безпеки користувачів. Ми вважаємо, що ці сайти і платформи взагалі не думають про який захист даних", — сказала авторка дослідження Олена Маріс, яка працює в Microsoft.

93% перевірених порносайтів відправляли дані користувачів в середньому на сім інших інтернет-доменів. На 74% сайтів такого роду були виявлені трекери Google, на 24 відсотки — трекери Oracle, а ще на 10% — трекери Facebook.

Лише 17% порносайтів мали шифрування, тобто дані користувача на інших 73% могли стати легкою здобиччю хакерів.

Разом з тим, New York Times визнає, що її власний сайт також збирає дані користувача, і нічого поганого в цьому начебто немає. Газеті цікаво, що читають читачі і яку рекламу і для кого краще показувати. Таку ж аргументацію наводить Google.

"Ми не дозволяємо Google Ads на сайтах для дорослих. Ми не дозволяємо рекламу або вибір тем для реклами на підставі сексуальних інтересів користувачів", — зазначив представник Google.

Подібну заяву зробила компанія Facebook, зазначивши, що її онлайн-трекер на свій сайт може встановити будь-хто.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pid-naglyadom-facebook-i-google-zbirayut-informaciyu-pro-pereglyad-porno-v-rezhimi-inkognito-317851_.html”