Мендель: Україна пропонує РФ одночасно звільнити Вишинського і Сенцова

Мендель: Цілком підтримуємо політику кроків доброї волі

Україна готова звільнити обвинуваченого в державній зраді головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського в обмін на звільнення Росією українського політв’язня Олега Сенцова. Про це 18 липня у "Фейсбуці" заявила прессекретарка президента України Юлія Мендель.

Так Мендель відреагувала на слова спікера Кремля Дмитра Пєскова про те, що "чудовим першим кроком" для нормалізації відносин Москви та Києва могло б стати повернення Вишинського у РФ.

"В Офісі президента з великою зацікавленістю дізналися про пропозицію Російської Федерації щодо звільнення Кирила Вишинського як перший крок доброї волі з боку України. Цілком підтримуємо політику кроків доброї волі і пропонуємо Росії зробити і свій крок назустріч – звільнивши Олега Сенцова. І для взаємної переконаності у спільній добрій волі ми пропонуємо зробити це одночасно", – написала вона.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10211937654835008&id=1781187626

Речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що "чудовим першим кроком" для нормалізації відносин Росії та України могло б стати повернення у РФ Кирила Вишинського. Так він відреагував на прохання прокоментувати слова президента України Володимира Зеленського, який заявив, що першим кроком до нормалізації діалогу Москви та Києва могло б стати звільнення військовополонених українських моряків.

5 травня 2018 року в офісі "РИА Новости Украина" в Києві відбулися обшуки, слідчі дії проходили також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим викрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ. Цього самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.

Журналіст розповів, що у нього є два паспорти – український і російський. На засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення". У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, оскільки перебуває у статусі підозрюваного.

15 липня прессекретарка генпрокурора України Лариса Сарган заявляла, що цього дня суд може ухвалити рішення про обрання для Вишинського запобіжного заходу, не пов’язаного із триманням під вартою. Судове засідання перенесли на 19 липня.

Сенцова заарештували у травні 2014 року у Криму, а потім перевезли до Москви.

25 серпня 2015 року Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-mendel-ukrajina-proponuje-rf-odnochasno-zvilniti-vishinskogo-i-sentsova-1126368.html”