У високогірних районах Ефіопії знайшли сліди мисливців кам’яної доби


Група вчених з США, Німеччини, Ефіопії та Швейцарії виявили у високогірних районах Ефіопії сліди довготривалого перебування людей 31-47 тисяч років тому. Стародавні мисливці-збирачі жили на висоті близько 3,5 тисяч метрів недалеко від джерела обсидіану, з якого можна було робити знаряддя, повідомляє N+1.

До недавнього часу дослідники вважали, що заселення високогірних районів (вище 2,5 тисяч метрів над рівнем моря) почалося близько 11,7 тисяч років тому. Разом з тим, останні дані свідчать, що денисівці жили на Тибетському плато близько 160 тисяч років тому, а сучасні люди з’явилися там 30-40 тисяч років тому.

Тепер виявилося, що люди жили в горах Бале на південному сході Ефіопії 31-47 тисяч років тому. Це вчені з’ясували після того, як дослідили скельну нішу Фінча Хабера, розташовану на висоті 3469 метрів, на березі невеликого струмка. Вони провели в цьому місці археологічні і гляціологічні дослідження, зоогеографічний аналіз та геохімічні дослідження грунту.

Дослідники з’ясували, що тут жили мисливці-збирачі. Вченим також вдалося виявити знаряддя з обсидіану, вихід на поверхню якого знаходиться менш ніж в десяти кілометрах і приблизно в 700 метрах вище скельної ніші. Також автори виявили тут керамічні черепки і скляну намистину. Залишки обпаленого вугілля та численні кістки тварин допомогли вченим датувати стоянку. Аналіз кісток показав, що стародавні люди харчувалися в основному кротовими щурами, які важать близько кілограма і часто зустрічаються в цьому регіоні.

Були знайдені також кістки африканської антилопи н’яли, павіанів і невеликої хижої тварини (можливо, це була лисиця). Крім того, дослідники знайшли шматок страусиної шкаралупи, яку принесли звідкись з рівнинній місцевості, оскільки страуси на високогір’ї не водяться. Як показали гляціологічні дослідження, у людей вистачало прісної води; Фінча Хабера знаходилася в 500-700 метрів нижче межі гірського льодовика.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/u-visokogirnih-rayonah-efiopiyi-znayshli-slidi-mislivciv-kam-yanoyi-dobi-320206_.html”