Вплив ожиріння на ризик розвитку раку виявилося набагато сильнішим за очікуване


Міжнародна група вчених заявила про те, що вплив ожиріння і надмірної ваги на ризик розвитку раку виявився в два рази сильнішим, ніж передбачалося до цього. У ході дослідження вчені провели генетичний аналіз восьми пов’язаних з ожирінням типів раку, повідомляє MedicalXpress.

За допомогою менделєєвської рандомізації дослідники визначили зв’язок між масою тіла і ризиком розвитку раку. Вченим вже було відомо, що надмірна маса тіла пов’язана з ризиком розвитку захворювання, вона вважається причиною появи 6% випадків раку у країнах з високим доходом. Тепер же виявилося, що цей відсоток набагато вищий.

"Важливість цього аналізу полягає в тому, що роль надлишкової маси тіла у розвитку раку була недооцінена в минулому і що ожиріння грає набагато більшу роль у розвитку захворювання", — заявив Річард Мартін з Медичної школи Університету Брістоля.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що ожиріння викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів, що тягне за собою розвиток раку, хвороб серця, інсульти і проблеми з кістками.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vpliv-ozhirinnya-na-rizik-rozvitku-raku-viyavilosya-nabagato-silnishim-za-ochikuvane-320424_.html”