Через торгову війну вантажні авіаперевезення падають в усьому світі, крім Африки

Через торгову війну вантажні авіаперевезення падають в усьому світі, крім Африки
фото pixabay.com

Попит на вантажні авіаперевезення падає восьмий місяць поспіль, йдеться в звіті Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), на який посилається Авиатранспортное обозрение.

У червні 2019 року світовий вантажообіг скоротився на 4,8% порівняно з тим же періодом минулого року.

На думку асоціації, основною причиною падіння стала торгова війна між США і Китаєм, в результаті якої в червні міжнародні авіаперевезення вантажів між Азіатсько-Тихоокеанським регіоном і Північною Америкою знизилися на 5%. Наслідки економічного протистояння відчувають усі регіони, за винятком Африки.

«Ринки авіаперевезень скорочуються. Ніхто не виграє торгову війну», – зазначив глава IATA Александр де Жуньяк. В асоціації заявили, що ознаки помірного відновлення в деяких регіонах, швидше за все, були передчасними, оскільки червневий спад охопив усі ключові ринки.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон, в якому здійснюється 35% світового вантажообігу, втратив відразу 5,4%. Найсильніше вантажообіг скоротився на Близькому Сході – на 7%. Причиною такого падіння стала висока залежність регіону від перевезень з Азії і США. Вантажні авіаперевезення в Північній Америці скоротилися на 4,6%, в Латинській Америці – на 1%.

Європейський регіон втратив 3,6% вантажообігу. Згладжувати падіння на ринку вантажних авіаперевезень тут допомагають великі обсяги вантажів, йдеться у звіті.

Попит на вантажоперевезення продовжує рости тільки в Африці – вже четвертий місяць поспіль. У червні приріст склав 3,8%. Але частка цього регіону в світовому обсязі вантажних авіаперевезень становить всього 1,7%.

Нагадаймо, Міністерство інфраструктури України запрошує інвесторів спільно побудувати вантажний термінал в «Борисполі».

Також читайте
Авіарегулятор у США заборонив перевозити в літаках деякі ноутбуки Apple
Авіарегулятор у США заборонив перевозити в літаках деякі ноутбуки Apple 14 серпня 2019, 12:07
Лоукостер EasyJet оскандалився: у соцмережах поширюють фото крісел без спинок у салоні літака
Лоукостер EasyJet оскандалився: у соцмережах поширюють фото крісел без спинок у салоні літака 8 серпня 2019, 18:38
«Роза вітрів» буде виконувати президентські рейси за 35 млн грн
«Роза вітрів» буде виконувати президентські рейси за 35 млн грн 6 серпня 2019, 16:01

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20200857-cherez-torgovu-vijnu-vantazhni-aviaperevezennya-padayut-v-usomu-sviti-krim-afriki”