Схожа на медузу: Телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку розміром із Сонце

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій.

Космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку, яка випускає хмари газу навколо себе, і тому схожа на медузу. Про це повідомляє ресурс Space.com, передають

Космічному екзотичному об’єкту дали назву NGC 2022. Подібні зірки ще називають планетарними туманностями. У центрі NGC 2022 — гігантська червона зірка, яка розміром приблизно з наше Сонце, але важить до восьми разів важче нього.

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій. Гравітація розплющує цю зірку, її температура сильно зростає і вона випаровується, перетворюючи гелій на вуглекислий газ.

"Більше половини маси такої зірки може бути втрачено внаслідок утворення газової оболонки навколо. У той же час ядро зірки стискається і нагрівається, випускаючи ультрафіолетове світло, яке змушує світитися витіснені гази", — зазначили керівники місії Hubble.

На отриманому телескопом зображенні ядро знаходиться в самому центрі у вигляді яскравого жовто-помаранчевого кола. А гази, які зірка залишає навколо себе, зображені холоднішою довжиною хвиль в рожевих і фіолетових відтінках. Подібне через кілька мільярдів років відбудеться і з Сонцем, коли на ньому закінчаться термоядерні реакції перетворення водню в гелій.Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/society/skhozha-na-meduzu-teleskop-hubble-sfotohrafuvav-nezvychainu-zirku-rozmirom-iz-sontse-291671.html”