Споживачів газу просять фотографувати лічильники. Навіщо це?

Фото pixabay.com

Згідно з текстом повідомлень, споживачі мали би надіслати фото лічильника через мобільні додатки. Та чи варто це робити?

— Загалом споживачі газу зобов’язані щомісяця з 1 по 5 число повідомляти показники своїх лічильників, — розповідає Павло Сербан, технічний директор АТ “Львівгаз”. — Для того, щоб звірити, чи повідомлені покази газових лічильників достовірні, контролери ідуть до споживачів.

Передбачено також фотофіксацію всіх приладів обліку, якщо споживач газу не повідомляв півроку та більше показники лічильника. Якщо ж контролер не може сфотографувати прилад обліку, бо, до прикладу, господарів помешкання не було вдома, він залишає для споживача повідомлення. Тоді варто зателефонувати і повідомити, коли працівник газопостачального підприємства може прийти і зробити фотофіксацію показників лічильника.

— Чи у разі спору між постачальником і споживачем ці фотографії можуть використовувати як докази в суді?

— Звичайно. Сфотографований прилад обліку, на якому видно, скільки спожито газу, може використовуватися в суді як доказ.

— Як часто контролери мають звіряти показники лічильників?

читайте також: Блокада трибуни і новий Майдан: на що готові політичні партії заради підтримки власних законопроектів

— Контроль показників лічильників здійснюється раз на півроку. Загалом 15 — 20% споживачів газу не допускають своєчасно контролерів для фіксації показників лічильників, щоб приховати реальні обсяги споживання газу. Тоді складають акт про порушення. Відповідно, нарахування проводять згідно із граничними нормами споживання (залежно від наявних приладів обліку, від 9,8 до 23,6 кубометра на особу), а не за показниками лічильника.

Також доведеться заплатити штраф за період, коли контролера не допускали до лічильника. Якщо споживач не сплатить штрафу і суми, нарахованої за граничними нормами споживання, йому припиняють газопостачання через заборгованість.

— Як упевнитися, що в помешкання хоче зайти контролер, а не шахрай?

— Усі контролери мають посвідчення, видані на підприємстві. У них є номер документа, логотип підприємства, офіційна печатка, підпис голови правління. Із зворотного боку написано, що споживачі зобов’язані безперешкодно допускати у свої житловi та пiдсобнi примiщення, де розташованi газовi прилади i пристрої, лiчильники газу, представникiв газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства пiсля пред’явлення службового посвiдчення — для контрольного огляду та зняття показників, зняття лічильника на повірку, перевірки газової мережі тощо.

Читайте також про те, як псевдомольфари обіцяють миттєво позбавити від усіх невдач у житті


Джерело статті: “https://expres.online/news/spozhivachiv-gazu-prosyat-fotografuvati-lichilniki-navishcho-tse”