Вісім важкохворих дітей померли за місяць від браку незареєстрованих в Росії лек

Восемь тяжелобольных детей умерли за месяц от нехватки незарегистрированных в России лек

Вісім важкохворих дітей померли за місяць від браку незареєстрованих ліків в Росії

За місяць вісім важкохворих дітей померли в Росії з-за відсутності необхідних їм незареєстрованих іноземних ліків, заявила “Інтерфаксу” директор благодійного фонду “Будинок з маяком” Ліда Мониава. За її словами, разова закупівля урядом партії таких препаратів проблему не вирішить, важливо забезпечити їх безперебійні поставки і зареєструвати їх у Росії.

“Наш список кожен день змінюється, діти вмирають, з’являються нові пацієнти. За цей місяць померли вісім дітей з нашого списку, які чекали цих ліків. Батьки будуть продовжувати нелегально купувати ці препарати, до жовтня діти не перетерпят, ці препарати неможливо відміняти”, – сказала вона.

У фонді не знають, наскільки вистачить закупівлі, про яку розповіли в уряді. Там вважають, що необхідно забезпечити безперебійне надходження препаратів, щоб кожній дитині їх привозили з-за кордону без зволікання.

Раніше секретаріат віце-прем’єра Тетяни Голікової повідомив, що за дорученням уряду “Московський ендокринний завод” закупить за кордоном не менше 10 тисяч незареєстрованих в Росії психотропних препаратів: діазепаму, фенобарбіталу, медозалама (у формах, які не виробляються в Росії), клобазама (або “фризиума”). Якщо всі процедури узгодження пройдуть гладко, ліки будуть в Росії в кінці жовтня. Моз та керівникам регіонів вже доручено скласти список необхідних ліків.

Також у секретаріаті повідомили, що для легалізації ввезення таких ліків підготують законопроект. Передбачається, що ці препарати будуть ввозити за квотою, яку уряд буде встановлювати за кількістю нужденних, і що завозити їх буде “Московський ендокринний завод” В Раді Федерації, в свою чергу, відзначили, що принципово важливо, щоб закупівлями займалася держава, а не родичі хворих або благодійники, законопроект передбачатиме, що вони не будуть отримувати дозволи на ввезення.

Раніше співробітники митниці затримали у відділенні пошти на Челобитьевском шосе мати важкохворої дитини Олену, яка намагалася отримати сильнодіючий лікарський препарат, замовлений через інтернет. Жінку допитували протягом п’яти годин у відділенні пошти посилку з ліками конфіскували. Після цього у неї вдома провели обшук, вилучивши системний блок від комп’ютера. Після цього матері дітей-інвалідів у відкритому письмепопросили президента РФ Володимира Путіна вирішити проблему з отриманням препаратів.

За місяць до цього поліція в Москві затримала матір невиліковно хворого пацієнта дитячого хоспісу Олену Боголюбову за покупку незареєстрованого в РФ препарату від судом. Протримали сім годин на пошті, куди вона прийшла за посилкою, і відпустили лише після втручання засновника благодійного фонду допомоги хоспісу “Віра” Нюти Федермессер. Згодом стало відомо, що поліція не знайшла підстав для порушення кримінальної справи.

Аналогічна історія сталася рік тому з москвичкою Катериною Конновой, чий маленький син-інвалід щодня страждає епілептичними припадками. У хлопчика вроджена відсутність стравоходу, а також ДЦП та інші складні діагнози. Купірувати напади допомагає діазепам у мікроклізмах, але в такій формі препарат не зареєстрований в Росії і вважається психотропною речовиною.

Коннова купила 20 мікроклізм через соцмережу, а потім за порадою благодійників стала безкоштовно отримувати діазепам в ампулах в поліклініці. Решта п’ять мікроклізм жінка вирішила продати за зниженою ціною іншим батькам, але після зустрічі з покупцем і отримання грошей її затримали поліцейські. На Коннову завели кримінальну справу по статті 228.1 КК РФ (незаконні виробництво, збут або пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Інцидент викликав широкий суспільний резонанс, завдяки йому кримінальну справу було припинено. У Кремлі запевняли, що будуть відстежувати хід розслідування, в якому не повинно бути місця формального підходу”.


Джерело статті: “http://povin.com.ua/225458-22-08.html”