Трамп вирішив відмовитися від введення надзвичайного стану в США


Президент США Дональд Трамп заявив, що на даний час не планує скористатися своїм "абсолютним правом" та ініціювати введення режиму надзвичайного стану в країні, сповістивши про своє рішення у п’ятницю, 11 січня, передає прес-служба Білого дому.

Трамп зазначив, що все ще розраховує на прийняття Конгресом фінансування, необхідного для будівництва загороджувальної стіни на кордоні з Мексикою.

"Я не збираюся робити це (оголошувати режим – ред.) так швидко. Ми хочемо, щоб Конгрес зробив свою роботу", – заявив президент США.

9 січня президент США Дональд Трамп достроково перервав черговий раунд переговорів з лідерами Демократичної партії в Конгресі, які стосувалися припинення часткового "шатдауна" держустанов та фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

21 грудня 2018 року більшість федеральних установ США припинили роботу, в країні настав так званий "шатдаун". Сенат, республіканська більшість якого підтримує президента Трампа, не затвердив переданий з Палати представників бюджет, в якому не було коштів на фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

3 січня, Палата представників 116-го скликання схвалила законопроекти про фінансування низки федеральних установ, робота яких була припинена через відсутність бюджету. Демократична більшість Палати представників зголосилась піти на поступки та виділити на будівництво "стіни Трампа" 1,3 млрд доларів.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп повідомив про готовність введення в країні загальнонаціонального режиму надзвичайного стану. На його думку, це дозволить швидко спорудити стіну, одночасно минаючи опір з боку Конгресу. Її зведення він пояснює інтересами національної безпеки: боротьбою з нелегальними мігрантами, злочинністю та наркоторгівлею.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tramp-virishiv-vidmovitisya-vid-vvedennya-nadzvichaynogo-stanu-v-ssha-299383_.html”