Пархоменко про Магнітогорськ: Тесту на ефективність після вибуху російська держава на сьогодні не проходить

Унаслідок обвалення будинку загинуло 39 осіб

Вибух будинку в Магнітогорську продемонстрував неефективність державної влади в Росії. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив російський журналіст Сергій Пархоменко.

"Тесту на ефективність після вибуху російська держава на сьогодні не проходить. Вона вважає, що головне її завдання в цій ситуації – обмежити циркулювання інформації, насамперед говорити якомога менше, насамперед людей відвернути, насамперед вдати, що йдеться про одиничну випадковість, у якій немає ані жодних коренів, ані наслідків, – ось цим зайнята російська держава з використанням всієї своєї потужності пропагандистської машини і поліцейської машини, і армійської машини, і розслідувальної машини тощо", – сказав він.

За словами журналіста, інцидент не свідчить про те, що такого не повториться.

"Чи це вибух газу... Ми нічого не зробили на сьогодні – "ми" у цьому разі Росія, російська влада, російські правоохоронні органи, російські аварійні служби – нічого, читаючи про цю ситуацію, для того, щоб ці вибухи газу, якщо це був він, не повторювалися. Якщо це теракт, нічого не зроблено для того, щоб унеможливити повторення таких терактів", – зазначив Пархоменко.

Він підкреслив, що "ґрунт для терактів є скрізь" у Росії, зокрема в такому периферійному місті, як Магнітогорськ.

У ніч на 31 грудня 2018 року в Магнітогорську пролунав вибух у житловому будинку, обвалився один із 12 під’їздів десятиповерхової будівлі. Головною версією трагедії розглядають вибух побутового газу.

39 людей загинули.

Влада міста вирішила знести сьомий під’їзд, де стався вибух, і суміжний із ним шостий. Експерти Магнітогорського інституту з проектування металургійних заводів провели обстеження постраждалого будинку і встановили, що проживання в інших під’їздах безпечне.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-parhomenko-pro-magnitogorsku-test-na-efektivnist-pislja-vibuhu-rosijske-derzhava-na-sogodni-ne-prohodit-654327.html”