В УПЦ МП повідомили про вибух у своєму храмі в Сумах під час богослужіння

На місце події приїжджали вибухотехніки

Увечері 18 січня у притворі (прибудові перед входом) Преображенського храму Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) у Сумах стався вибух. Про це інформує "Православна Сумщина".

Підкреслюють, що інцидент стався під час вечірнього богослужіння, коли у храмі була велика кількість людей.

"Як повідомили парафіяни, невідомі особи вкинули пристрій, який вибухнув у притворі храму. Рештки вибухівки та наслідки пошкодження інтер’єру свідчать про силу вибуху. Лише за щасливим збігом обставин ніхто не постраждав", – ідеться в повідомленні.

У ньому зазначено, що "сумчани вважають, що дії злочинців є прямим наслідком тієї агресивної риторики, що останнім часом лунає на адресу православних громадян та розпалює ворожнечу на релігійному ґрунті".

"Ціла низка провокацій подібного гатунку відбулася в Сумах останнім часом. Загальне потурання агресії стосовно віруючих та безкарність правопорушників створюють загрозу більш серйозного злочину, який і стався нині", – зазначено в інформації.

У поліції Сумської області розповіли, що на місце події виїздили фахівці вибухотехнічної служби.

"З’ясували: предмет, що вибухнув, виявився не шашкою, а піротехнічним засобом для гри у страйкбол, споряджений зернами кукурудзи. Приміщення не пошкоджено, потерпілих немає", – підкреслили правоохоронці.

Кримінальне провадження відкрито за статтею "хуліганство".

В Україні створено єдину Православну церкву (ПЦУ). Через це 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ МП. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов’язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України.

За станом на 15 січня 2019 року приблизно 70 парафій УПЦ МП перейшли у ПЦУ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/localnews/-v-upts-mp-povidomili-pro-vibuh-u-svojemu-hrami-v-sumah-pid-chas-bogosluzhinnja-670770.html”